Astrolojide Doğru Bilinen Yanlışlar

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öteki asuman cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir asuman ilim dalıdır. Bu ilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın yaşamlarına husus veren bir meyanç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkırmızıışmalarında, çeşitli asuman cisimlerinin insanoğluın şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar ekseri Burç Yorumları adı altında yapılır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt bölgeleri gibi ferdî bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında düz adımları atmaları bâtınin tavsiyelerde bulunur ve ezgi gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temsil fail ritüel burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak dünya kırmızıır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları temsil fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl içinde hangi burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan bölüt şeklinde bir asuman haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanoğluın hayatlarına husus veren bir disiplindir. Zaman bile insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine cesim kontak göstermektedirler. Bununla yanında astrolojinin uygulanması ve tasarrufı dair makul görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseri tevellüt haritası yorumlamak, şahsiyet analizi çıkarmak, aşk ve ilinti astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, afiyet astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirlikındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne derece başarılı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en kök görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt tarihine, saatine ve yerine bakılırsa hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları versiyon ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin mutlaka bir ileri tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi başarılı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine henüz şu denli olgun sahibi tamamlanmak istiyorsanız, birgeniş terimle içinlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin bâtınin Astroloji Terminolojisi’ni aptalfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi bâtınin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan kuzey grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt tarihine bakılırsa belirlenir ve birgeniş kişiye bakılırsa şahsiyet ve gelecekteki vakalar üzerine olgun verebilir.

  2. Arslan ıtır: Umumiyetle 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlar bâtınin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Veladet haritasında Kamer’ın başüstüneğu burçtur. Kamer ıtır, bir kişinin duygusal yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı gibi yaşamma şekline nişan fiyat.

Burç yorumlaması üzerine çok şu denli olgun sahibi tamamlanmak bâtınin, astroloji terminolojisine aşina tamamlanmak önemlidir.

ıstılah Demeı
Veladet haritası Bir kişinin tevellüt simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet simultane yükselen burçtur. Kişinin kendini ifade ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine olgun verir.
Natal harita Veladet hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirlikındaki vakalar ve şahsiyet özellikleri ile ilgili ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde hareket ederken bir diğer gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirlikındaki etkilere nişan edebilir.
Retrolar Bir gezegenin hususünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değfiilimlere nişan edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş on çaba gerektirse de, düz bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, ileri tahmini ve henüz pek çok sermaye üzerine olgun tevdi dair nispeten değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları http://nevsehirhavadurumu.name.tr/ https://celikkasalar.name.tr/ https://ailevecocuk.name.tr/ https://kocaeliwebtasarimseo.name.tr/ https://wordpresshocasi.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
https://seokoloji.gen.tr
Puff Bar
takipçi satın al